Canbebe Bebek Yağı 200 ml

Açıklama

Canbebe Bebek Yağı hem bebeğinizin yumuşacık cildini ferahlatıp, tazeler, hem de sizin cildinizi bebeğinizinki kadar yumuşak ve pamuksu bir tene dönüştürür.

Her banyo be bez değişiminden sonra kullanılması tavsiye edilir. Nemli tene uygulandığında etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Sonuç

Bebe yağının asıl kullanım alanı, bebeklere banyo sonrasında kullanılmaktadır. Bebe yağı, bebeklerin banyo sonrasında kullanılırken bebeğin cildinin kurumadan kullanılmasına özen gösterilmelidir. Bunun dışında cilt bakımlarına düşkün bayanlar, bebe yağını tercih etmektedir. Yaz günlerinde duş sonrası vücut nemlendirmek için, güneşlenirken, epilasyon sonrasında ve masaj yağı olarak kullanılmaktadır. Eğer krem sürmeyi sevmiyorsanız küvette yıkanırken, küvetin içine damlatacağınız birkaç damla bebe yağı cildinizi yumuşatmaya yetecektir.

 • Bebe yağını cildinize bulaşan boyaları çıkarmak için kullanabilirsiniz.
 • Makyaj temizleyiciniz yoksa ya da bitmişse makyaj temizleyici olarak kullanabilirsiniz.
 • Aşırı soğuklarda uzun süre dışarıda kalacaksanız, cildinizin çatlamaması ve kurumaması için bebe yağı kullanabilirsiniz.
 • Hamilelikte göbeğinize sürerek gerilmesini önleyebilirsiniz.
 • Yatmadan önce topuklarınıza sürüp çorap giyerseniz, sabah uyandığınızda topuklarınızın yumuşadığını göreceksiniz.
 • Düğüm olmuş bir kolye zincirini açmak için bebe yağı kullanabilirsiniz, daha kolay açılacaktır.
 • Yara bandını çıkarırken üzerine birkaç damla bebe yağı dökerseniz, yara bandını canınızı acıtmadan çıkarabilirsiniz.
 • Bebe Yağının Cilt ve Saç Bakımında Faydaları

  Çok soğuk ve çok sıcak havalar, cildinizde, saçlarda kurumaya yol açmaktadır. Bunun için kötü hava şartlarında, vücut nem dengesini korumak için bakım ürünleri kullanılmalıdır. Bebek vücut bakımında kullanılan bebe yağı, yetişkin ciltlerinde de kullanılabilmektedir. Fakat cilt ve saç bakımında sadece bebe yağı yetişkinlerde yeterli olmamaktadır. Diğer bakım yağları ile desteklenerek kullanılmalıdır. Bebe yağı saç bakımında kırılmaları önlemek, nemlendirmek için kullanılabilir. Saça bir miktar bebe yağını masaj yaparak uyguladıktan sonra 30 dakika bekletilir. Ardından su ile durulayın. Bu bakımı hafta bir uygulayabilirsiniz. Eğer yağlı saç tipine sahipseniz sadece saç uçlarına uygulayın. Bebe yağının saçta kullanıldığında besler, kırıkları onarır, hızlı uzama sağlar. Ayrıca düzenli kullanımda saçları güçlendirir, hacim kazandırarak nem dengesini korumaya yardımcı olmaktadır.

  Cilt Bakımında Bebe Yağı Nasıl Kullanılır?

  Bebe yağının bronzlaştırıcı etkisi de bulunmaktadır. Güneşlenirken güvenle kullanılabilir. Bacak ve yüzde nemlendirme için kullanılabilir. Ciltte nemlendirme için kullanılırken ıslak vücuda uygulandığında en iyi sonucu vermektedir. Ayrıca epilasyon sonrasında bebe yağı kullanıldığında ölü derileri yumuşatarak kıl dönmesi sorununu önlemektedir. Vücudun nem oranını koruyup nemlenmesine yardımcı olduğu için güneşlenirken kullanıldığında, güneş yanıklarından kaynaklanan soyulmaları engellemektedir. Bebe yağı, badem yağı içerdiğinden ciltte tüylenme problemine yol açabilir. Bunun için hassas, sivilce problemi olan ve yağlı ciltlerde kullanılırken dikkatli olunması gerekmektedir. Eğer göz temizleyiciniz bittiyse göz makyajı temizlerken bebe yağını tercih edebilirsiniz. Göz makyajı temizlerken pamuğun üzerine az miktarda bebe yağı damlatarak makyajınızı temizleyebilirsiniz, çok az bir miktarı bile makyajı temizlemede etkili olacaktır.

  Bebe Yağı Cilde Zararlı mıdır?

  Bazı kaynaklarda yetişkin kişilerde bebe yağı kullanımının uygun olmadığı hakkında bilgiler yer almaktadır. Bebe yağının asıl amacı bebeklerde cilt kuruluğunu önlemek olduğu için, yetişkin kişilerde cilt bakımında bebe yağı yetersiz kalabilmektedir. Bu nedenle tek başına bebe yağı kullanıldığında ciltte yeterli ölçüde fayda sağlamayabilir. Özellikle kötü hava şartlarında bebe yağı kullanırken diğer cilt bakım yağları ve maskeler ile desteklenmelidir. Badem yağı içerdiği için hassas ve yağlı cilt tiplerinde kullanılırken bir cildiye uzmanına danışılmalı, ilk kullanımda ciltte tepkimeler meydana geldiği takdirde kullanılmamalıdır.